Izvēlne
Par brīvu
mājas  /  mazgāšana/ Scenārijs komunikācijas aktivizēšanai “Mēs atvērsim savas sirdis labestībai. Izklaides scenārijs par bērnu saziņas noteikumiem bērnudārza vecākās grupas bērniem

Scenārijs komunikācijas aktivizēšanai “Mēs atvērsim savas sirdis labestībai. Izklaides scenārijs par bērnu saziņas noteikumiem bērnudārza vecākās grupas bērniem

Lai sarkanās jaunavas dzīvo,

Un meitenes un bērni strādā,

Ar maziem, muļķīgiem bērniem,

Pamatskolā Alčanovskaja.

Dienas un naktis neguļ

Viņi domā, ka Dome

Mācīt kā bērns

Prāts - prāts,

Jā, ieaudziniet viņos: mīlestību

Uz savu dzimteni

Cieņa pret vecākiem,

Taupība un smags darbs,

Godbijība pret pieaugušajiem

Pūles

Lai veidotu, zīmētu -

Mēs dejotu un dziedātu

Visi ar entuziasmu,

Ja jums būtu matemātikas spējas

Nu, kas attiecas uz runu - tad vēl jo vairāk

Un mēs vēlam jums: labklājību,

Un panākumus pedagoģiskajā darbā,

Lai jūsu nodarbībās un nodarbībās viss noritētu gludi,

Un notis bija lieliskas,

Izklaide - ak, un jautri!

Un brīvdienas ir vienkārši brīnišķīgas!

Lai bērni sacensībās būtu saprātīgi,

Visas balvas ieņēma vietas

Un direktors un galvenā skolotāja

Viņi tevi loloja un loloja,

Viņi audzināja jūsu izglītības talantu

Un ar to es lūdzu jūs paņemt atvaļinājumu


Prieka aplis.

Sveiki! Sāksim šo dienu ar mīlestības formulu. Stāvēsim “prieka lokā” un uzsmaidīsim viens otram.

Mēs atkal esam kopā!Es priecājos, tu priecājies!Sveiciniet viens otruMēs atbalstām draudzību!Un apskausimies visi kopā! Es iesaku apskaut visus aplī vienlaikus.

Un tagad mēs sveicināsim viens otru šādi,it kā mēs būtu ziedi, dzīvnieki vai putni. Ļaujiet man sākt: “Es esmu zīlīšu putns. Es pamostos agri no rīta un modinu visus ar savu dziedāšanu.

Un tagad ar šo pozitīvo attieksmi mēs turpināsim savu ped padomi

Novēlu visiem gaišas emocijas un

"Saziņa", " Fiziskā kultūra", "Izziņa", "Mūzika".

Darbības

Rotaļīga, komunikabla, izglītojoša, produktīva

Mērķis: attīstību rotaļu aktivitāte un bērnu iesaistīšana verbālā mijiedarbībā ar leļļu tēlu.

Programmas uzdevumi:

Veidot vajadzību pēc fiziskām aktivitātēm

Stiprināšana fiziskā veselība

Brīvas komunikācijas attīstība ar pieaugušajiem un bērniem

Attīstīt spēju risināt vecumam atbilstošus intelektuālus un personiskus uzdevumus (problēmas).

Palīdziet bērnam apgūt atbilstošo vārdu krājumu

Holistiska pasaules attēla veidošana, bērnu redzesloka paplašināšana, produktīvu (konstruktīvu) darbību attīstība

— muzikālās un mākslinieciskās darbības attīstība

Demo materiāls : suņu lelle, moduļi ( celtniecības materiāls), bumba, grozs ar maziem kucēniem, saule.

Vārdnīcas aktivizēšana: kabīne, suns, kucēns, kubs, būvēt, saule, zaļa, dzeltena, liela, maza, audzētava, grozs.

Metodes un tehnikas

Minūte ieiešanas Saules dienā, pārsteiguma brīdis, saruna, īpaši organizēta problēmsituācija, jautājumi bērniem, pirkstu spēle“Bobiks”, vingrojumi acīm, kabīnes projektēšana kucēniem.

Nodarbības gaita

Skolotājs aicina bērnus zālē.

- Bērni, paskatieties uz ko skaists pagalms atradām sevi. Kas te dzīvo? (bērnu atbildes). Paskaties, kā saule skatās uz tevi. Ak, man kaut kā šķiet, ka saule ir skumja.

Mēģināsim viņu uzmundrināt, lai viņš mums spīdētu vēl spožāk.

Tagad mēs veiksim vingrinājumus saulei.

Saule pamodās bērni tur rokās

Piere bija aizkustināta uz pieres.

Viņš glāstīja un glāstīja to ar stariem.

Saule pamodās skrien ar rokām

Tas pieskārās maniem vaigiem. Uz vaigiem.

Viņš glāstīja un glāstīja to ar stariem.

Saule sildīja staru

Kļūst siltāks, siltāks. Viņi skrien ar rokām līdzi

Mūsu rokas pastiepās vaigiem un zodu.

Mūsu lūpas pasmaidīja.

- Tagad pasmaidīsim viens otram. Lai tev un man būtu ļoti labs garastāvoklis. Paskatieties uz sauli, cik tā ir kļuvusi jautra un cik spilgti tā izgaismo mūsu pagalmu.

Paskaties, kāds brīnišķīgs soliņš mums ir mūsu pagalmā. Apsēdīsimies uz tā un vingrosim acīm. Aizveriet acis, atveriet tās. Atkārtoti. Tagad cieši aizveriet acis un atveriet tās.

Nu, puiši, mūsu acis ir gatavas pārsteigt. Puiši, man šķiet, ka kāds steidzas mums pretī (Hurry music)

Dzirdams suns rej. Kas ir tas, kas steidzas pie mums ciemos, padomāsim, varbūt tā ir varde? Nē. Vai varbūt tā ir maza pele? Nē. Vai varbūt tas ir zaķis – paskraidīsim apkārt.? Nē. Kas tas ir? Suns. Tagad ļaujiet man iet un redzēt, kas ieradās pie mums. Jā, bērni, jums ir taisnība, tas ir suns.

Skatieties, puiši, pie mums ciemos ieradās suns.

(parādās suņa marionete)

Skanot jautrai dziesmai, suns iet riņķī un dejo. Un bērni sit plaukstas. Suns priecīgi rej.

- Bērni, pasveiciniet suni.

Bērni nāk klāt un sveicina suni.

Skolotājs sunim jautā:- Tu, mazais suns, nerej, nebaidi mūsu bērnus.

Aicina bērnus pateikt šos vārdus.

Pedagogs: Pajautāsim savam sunim, kā viņu sauc?

Kāds ir tavs vārds? Suns klusē.

- Kā jūs domājat, kā viņu sauc (Bērni sauc suņu vārdus)

Skolotājs aicina Serjozu pajautāt: "Vai jūsu suni sauc Šariks?"

Suns klusē. Viņas vārds nav Šariks.

Bērni: Tu mazais sunītis Bobik!

- Bow-wow? (suns rej)

— Tā sauc mūsu suni — Bobiks

- Un kā tu domā. Vai Bobiks ir zēns vai meitene? (bērnu atbildes)

Vai starp jums ir zēni, paceliet rokas (uzdodiet to pašu jautājumu meitenēm)

- Bow-wow? (suns rej)

Bobiks priecājas, ka mums ir gan puikas, gan meitenes.

Vai jums patīk spēlēt?

"Un tagad Bobiks mūs uzjautrinās un izpildīs mūsu komandas."

Liza, pasaki sunim - Bobijs sēdies! (suns apsēžas)

-Miša, pasaki sunim-Bobikam stāvēt! (suns stāv)

- Dima, pasaki sunim - Bobik apgulies! (suns guļ)

— Alīna, pasaki sunim - Bobijs lec! (suns lec)

Lecam kopā. Bērni ar suni lec un sit plaukstas

Puiši, sunim ļoti patika šie klucīši, un viņa vēlas parādīt, cik lieliski viņa spēj tiem pārlēkt.

— Liza, paņem zaļo kubu un novieto to. Kādu kubu Liza atnesa? (individuālais darbs).Ņikita paņems dzelteno kubu un noliks to blakus zaļajam. Kādā krāsā ir kubi? (savādāk). Kā ar izmēru? (Tas pats). Pareizi, klucīši ir vienāda izmēra, bet dažādās krāsās - dzeltenā un zaļā krāsā. Un tagad Bobiks ir gatavs lēkt

- Leša, saki sunim: "Bobi, lec!" (suns lec un krīt, skumji, atkal atgriežas, lec nestrādā. Jāparāda bērniem ar mīmiku, žestiem, kā suns gatavojas lēkt un... tas neizdevās, suns atrodas starp kubiem ar nokarenu galvu... skumji)

Audzinātāja: Puiši, kā mēs varam palīdzēt savam sunim? Kas būtu jādara.

Bērni. Piedāvāju iespējamās atbildes (Jums jāpārvieto kubi)

- Saša, pasaki sunim - Bobijs lec! (suns priecīgi lec un rej)

Skolotājs aicina bērnu. Miša pats manipulē ar Bobiku, un Bobiks lec.

Klusi puiši, suns vēlas man kaut ko pastāstīt. Bobiks lūdz spēlēt savu iecienītāko spēli, ko sauc "Bobiks"

Šeit ir mūsu jaukais suns Bobiks. Salieciet plaukstas kopā un atveriet muti

Bobijs

Balta piere, melns deguns . Rādīt

Skrien un rej, luncina asti. Skrien uz vietas un luncina asti

Ievilksim dziļu elpu, un ātri izelposim caur muti un sakām - WOOF!

Suns ar savu riešanu pateicas bērniem.

- Bobik, vai vēlies vēl paspēlēties ar bērniem? (rej)

- Tad mēģini atrast bumbu.

(Skolotājs iedod vienam bērnam bumbu, kuru viņš paslēpj aiz muguras)

— Veronika, prasi Bobikam, paskaties!

(suns meklē bumbu, priecīgi rej uz bērnu)

Spēli atkārto 2-3 reizes

- Labi darīts, Bobik, tu esi īsts suns. Kurš var pateikties Bobikam?

Sakiet Serjožai: "Labi darīts, Bobik, tu esi jauks suns."

Bērni, paglaudiet Bobikam pa galvu, viņam patīk.

— Bobikam patīk dziedāt un dejot

Aplaudē Bobikam, viņš ir gatavs uzstāties.

Suns dejo uz kuba jautras mūzikas pavadībā. Suns rej.

Pedagogs: puiši Bobik aicina arī jūs dejot ar viņu.

— Bērni, sitiet plaukstas un pateicieties Bobikam par viņa sniegumu.

Puiši, vai jūs zināt bērnu suņu vārdus? Bērni, kucēni. Tātad mūsu Bobikam ir mazi bērni (dēli un meitas).

— Bobiks ienes kucēnus un izdala bērniem.

Skolotāja aicina bērnus vadāt kucēnus aiz aukliņām.

Katram bērnam rokās tiek dots spieķis, un viņš sāk kontrolēt lelles (lai dotu viņiem iespēju sajust skaistumu, strādājot ar savu personīgo rotaļlietu).

"Bērni, staigāsim pa pagalmu ar kucēniem un Bobiku, tāpat kā mēs ejam vingrojot."

- Tagad lēksim un skrienam.

- Elposim caur degunu (Viņi ieelpoja caur degunu, izelpoja un teica woow.)

"Mūsu kucēni un Bobiks priecājās jūs satikt, bet viņi bija noguruši un vēlētos mazliet atpūsties." - Puiši, kur dzīvo suņi, kā sauc viņu māju? (bērnu atbildes. Booth. House).

- Kur mēs varam dabūt māju - letiņu? Skolotāja vadošie jautājumi var palīdzēt bērniem nonākt pie pareizās atbildes. (Bērnu atbildes)

Paskaties, mums ir būvmateriāli.

Būvēsim kucēniem un Bobikam audzētavu (māja) tajā tie būs silti un sausi.

"Nolieciet savus kucēnus uz krēsliem un ejam būvēt." Paskaties, cik liels un skaista māja tev un man izdevās. Vai jūs domājat, ka kucēni iederēsies audzētavā? Kā pārbaudīt? (bērns demonstrē, kā kucēns iederas mājā). Un Bobiks iederēsies letiņu mājā, viņam būs ērti. Vai Bobiks ir daudz lielāks par kucēniem? Kas jādara, lai pārbaudītu, vai darbs ir veikts pareizi?

Bērns patstāvīgi novieto gan kucēnu, gan Bobiku un izdara savu secinājumu. Tagad paņemsim savus kucēnus un dziedāsim viņiem šūpuļdziesmu.

Atskan šūpuļdziesma, bērni šūpo savus kucēnus, ieliek audzētavā un dodas uz pulciņu.

Stundas beigās skolotāja jautā bērniem: “Ja š liels suns vai satiksi mani uz ielas? Ko tu darīsi? Vai ir iespējams pietuvoties suņiem? »

Tagad, ja suns bija pie ķēdes kā mūsu Bobiks, un mēs prasījām atļauju īpašniekam, tad...

Video nodarbības

Skolotāja pašanalīze

Aktivitātes: spēļu, komunikabls, izglītojošs, produktīvs.

Integrācija ar citiem izglītības jomās

“Komunikācija”, “Fiziskā audzināšana”, “Veselība”, “Izziņa”, “Socializācija”.

Skolotāja galvenais uzdevums– rotaļdarbības attīstība un bērnu iekļaušana verbālā mijiedarbībā ar leļļu tēlu, kas prasa noteikta rezultāta iegūšanu.

Programmas uzdevumi:

Bērnu rotaļnodarbību attīstība (C)

Veidot vajadzību pēc fiziskām aktivitātēm (F)

Stiprināt fizisko un garīgo veselību (3)

Brīvas komunikācijas attīstība ar pieaugušajiem un bērniem (K)

Attīstīt spēju risināt vecumam atbilstošus intelektuālus un personiskus uzdevumus (problēmas)

Lai veicinātu bērna atbilstošā vārdu krājuma apguvi (K):

Patstāvīgi nosauc objektu zīmes un īpašības, apseko darbības, saprot vārdu lielu, mazo, zaļo, dzelteno nozīmi. Nostipriniet augstuma jēdzienus. Iemācieties analizēt ēku

Praktizējiet spēju lietot lietvārdus, kas apzīmē dzīvnieku mazuļus.

Holistiska pasaules attēla veidošana, bērnu redzesloka paplašināšana, produktīvu (konstruktīvu) darbību attīstība (P)

Demo materiāls Kabīne: leļļu suns, moduļi (būvmateriāls dažāda krāsa), bumba, grozs ar maziem kucēniem, saule.

Vārdnīcas aktivizēšana: kabīne, suns, kucēns, kubs, būvēt, saule, zaļa, dzeltena, liela, maza, audzētava.

Metodes un tehnikas

Minūte ienākšanas dienā “Saulīte”, pārsteiguma brīdis “Suņa Bobika atnākšana”, saruna, īpaši organizēta problēmsituācija, jautājumi bērniem, pirkstiņu spēle “Bobiks”, vingrojumi acīm, noformēšana audzētava kucēniem.

Klasei“Šeit suns skrēja”, tika atlasīts materiāls, kas nosaka noteiktu darbību secību. Galvenajā lomā, protams, ir bērni, skolotāja un spēles varonis - suns Bobiks. No cilvēka, kurš ļoti viegli kontrolē bērnu izziņas darbību. Ietver visu veidu objektīvās darbības individuālais darbs bērnam vai kopā ar pieaugušo.

Objekti un darbības ar priekšmetiem pilnībā uzsūc bērnus (spēle “Paslēpiet bumbu”, “vingrošana maziem kucēniem”, mājas kucēniem celtniecība)

galvenais uzdevums runas emocionalitātes attīstība un bērnu improvizācijas spēju attīstība teātra spēlēšanas procesā ar leļļu lelli (in šajā gadījumā ar suni Bobiku). Bērns var viegli atcerēties tādus attēlus kā "Bobika lēciens", "Bobika deja" utt. balstoties uz skaidrību (Bobijs lec, meklē bumbu, dejo utt.), bet tajā pašā laikā bērns tiek aicināts arī iesaistīties dialogā ar rotaļlietu.

Kā skolotājs visas stundas laikā es nepiespiedu bērnus pirms laika sadarboties ar objektiem (tas var izraisīt tikai nevajadzīgus konfliktus).

Katram bērnam rokās ir sava kucēna rotaļlieta un savi veidi, kā ar to darboties. Tāda individuāla darbība ar priekšmetiem izraisa fokusu un koncentrēšanos uz objektu, sava veida “aizraušanos” ar savām darbībām. Tas ir ļoti svarīgs un vērtīgs nosacījums. Tāpēc centos nepārtraukt individuālo darbu ar priekšmetiem; gluži otrādi, viņa viņu pilnībā atbalstīja un visu radīja viņas labā iespējamie apstākļi.

Spēles motivācija: Suns Bobik, lecot pāri kubiem, nevar sasniegt vēlamo rezultātu. Viņa nevar “pārlēkt no kuba uz kubu”, jo kubi ir iepriekš novietoti lielā attālumā viens no otra. Kā mēs varam palīdzēt Bobikam? Vai bērni spēs to pamanīt un piedāvāt pareizo atbildi (klucīši ir jāpārvieto). Bērnu hipotēzes: vēlreiz parādīt izpildi, kustēties...

Problēmsituācija spēles sesijas laikā es pamodos pozitīvas emocijas: pārsteigums, apjukums, apbrīna, kas palīdzēja bērnam ar vēlmi iesaistīties problēmas risinājuma meklējumos. Un problēma ir atrisināta. Visi ir laimīgi.

Nodarbības pēdējā daļā Bērni kopā ar skolotāju paši no lieliem moduļiem uzbūvē māju-būvi Bobikam un kucēniem. Tilpuma dizains labs materiāls veidot bērnā mērķtiecīgu darbību. Piemēru, protams, rāda pieaugušais, bet, lai ieinteresētu bērnus šādās nodarbēs, izmanto skolotājs spēļu metodes, ierosina būvēt māju maziem kucēniem.

Pēc tam, kad bērni uzbūvēja konstrukciju, viņiem tika lūgts pārbaudīt, vai suns Bobiks un kucēni tajā iederas. Tādējādi mazulis pats nosaka, vai viņš sasniedza vēlamo rezultātu un vai viņš rīkojās pareizi.

Mans galvenais skolotājas uzdevums visas stundas garumā bija izpildīts. Visi bērni tika iesaistīti rotaļīgā un verbālā mijiedarbībā ar spēles varoni. Turklāt spēļu tehnikas izmantošana klasē paplašināja bērnu personīgo spēļu pieredzi.

MKDOU bērnudārza Nr.1 ​​“Pasaka” skolotāja,

R.p. Kočeņevo, Kočenevskas rajons, NSO

Integrētās izglītības jomas: komunikācija, socializācija, izziņa, lasīšana daiļliteratūra, mākslinieciskā jaunrade, mūzika.
Veidlapas tieši izglītojošas aktivitātes: situācijas vingrinājums, lasīšana, situācijas saruna, spēle, lomu spēles vingrinājumi.
Mērķis pieaugušā un bērna kopīgas aktivitātes: veidot priekšstatu par labo un ļauno, parādīt labo darbu skaistumu, nevis ļauno; nostiprināt priekšstatu par labo un ļauno, izmantojot sejas izteiksmes, intonācijas un žestus; skaidri pateikt, ka katram cilvēkam ir dota izvēles brīvība: darīt labu vai ļaunu; mācīt empātiju.
Materiāli un aprīkojums: kāršu komplekts dzeltens un Brūns pēc bērnu skaita; rotaļlietas, kas ir jaunas un neatbilstošas, atbilstoši bērnu skaitam grupā; dziesmas “Kas ir laipnība” audio ieraksts.
Darbības apraksts.
1. Dziesmas “Kas ir laipnība” skaņu ieraksts grupas “Barbariki” izpildījumā.
2. Dzejoļa lasīšana, kam seko saruna par labestību.
Vai vieglāk būt labam vai ļaunam?
Droši vien ļaunajiem ir vieglāk.
Būt laipnam nozīmē dot
Jūsu siltums citiem.
Būt laipnam nozīmē saprast

Gan mīļie, gan svešinieki
Un dažreiz jūs nezināt prieku,
Rūpes par citiem.
Protams, labajam ir grūtāk,
Un tomēr paskaties:
Cik daudz draugu viņam ir!
Un vienmēr ir tikai viens ļaunais...

3. Situācijas saruna.
- Puiši, kas, jūsuprāt, ir labs? (bērnu argumentācija). Viena laba lieta ir dārgumi, grāmatas, rotaslietas, gleznas, rotaļlietas. Tādu labestību var redzēt un pat ar rokām pieskarties. Vēl viena laba lieta, ko var dzirdēt, ir mūzika, sirsnīga dzeja, maigi vārdi. Bet ir tāds labums, kam vajadzētu būt katram cilvēkam: tev, es un tavi vecāki. Šī ir laba sirds laipna dvēsele, labi vārdi palīdzēt tiem, kas nonākuši grūtībās. Par šādiem cilvēkiem viņi saka "Labs cilvēks".

4. Spēle “Izvēlies rotaļlietu”. Bērni tiek aicināti uz paklāja, kur tiek izklātas rotaļlietas. Skolotāja piedāvā no rotaļlietām izvēlēties to, ar kuru tu vēlētos spēlēties. (Tiek piedāvātas jaunas rotaļlietas un rotaļlietas, kurām ir nesakopts izskats, kādi defekti, piemēram, automašīnai nolūzis ritenis, vai lellei trūkst rokas.) Pēc tam, kad bērni ir izvēlējušies savas rotaļlietas, noskaidrojiet, kāpēc viņi izvēlējušies to vai citu rotaļlieta. Pajautājiet, kāpēc ir tās rotaļlietas, kuras neviens nav izvēlējies. Mudiniet bērnus saprast, ka acīmredzot pret viņiem izturējās slikti, nevis laipni, aiciniet bērnus to labot. Brīvais laiks sabojātas rotaļlietas.
5. Lomu spēles vingrošana: izmantojot sejas izteiksmes un pantomīmu, attēlo labu vai ļaunu darbu. (Kāds pēc kārtas attēlo plānoto, bet pārējie mēģina uzminēt, vai nodoms ir labs vai ļauns.)
6. Situācija-vingrinājums “Nepabeigtie teikumi”. Skolotājs jums nolasa nepabeigtus teikumus, un bērniem ir jāizdomā viņiem labs un ļauns beigas.
Meitene atrada kaķēnu...
Zēns atrada aizmirstu rotaļlietu un...
Mamma saslima un dēls...
Vecā vecmāmiņa nometa zizli un...
Bērni uztaisīja skaistu sniegavīru, un Miša, garāmejot...
Visi bērni grupā nolika rotaļlietas, un Koļa šajā laikā...
Meitene Tanja nogrieza sev pirkstu, un viņas draugs...
Mazā meitene apmaldījās un Sveta...

KOMUNIKĀCIJAS KULTŪRA

Nodarbības mērķis: palīdzēt studentiem apgūt visa veida runas aktivitātes, ko nosaka noteiktās komunikācijas situācijas;

prasmju veidošana runas etiķete;

bērnu runas bagātināšana ar lingvistiskiem līdzekļiem, lai izteiktu sveicienus, pateicību utt.

Nodarbības formāts: plakāti ar izteikumiem par krievu valodu; tabula “Runas formas”; B. Okudžavas dziesmas “Izteiksim viens otram komplimentus” ierakstu.

Nodarbību laikā:

    Organizatoriskais brīdis . /atskan B. Okudžavas dziesmas “Izteiksim viens otram komplimentus” ieraksts/.

2.Skolotājas atklāšanas runa .

Šodien mēs runāsim par komunikācijas kultūru. Jo mēs bieži sazināmies slikti, nepieklājīgi un nesaprotami.

Jāprot komunicēt! Un apgūsti to un audzini sevī komunikācijas kultūru!

Sazinoties, darbojoties ar valodas palīdzību, mēs veicam vienu vai otru runas aktivitāte. Cilvēks rīkojas, kad viņš runā, raksta vai lasa, kad viņš klausās citu.

Atcerēsimies, kādas runas formas pastāv.

/Darbs ar galdu./

Mutiskā runa ir klausīšanās un runāšana, rakstiskā runa ir lasīšana un rakstīšana. Galu galā šādi mēs komunicējam viens ar otru – mutiski vai rakstiski.

Iedomājieties, ka jums ir jāizdod neliels žurnāls, kas palīdzēs jūsu vienaudžiem iemācīties pareizi sazināties vienam ar otru.

Sauksim šī žurnāla pirmo lappusi par “vēsturisku”.

    Saziņas piemēri starp dažādu paaudžu cilvēkiem.

Skolotājs:

IN atšķirīgs laiks cilvēki sazinājās dažādos veidos. Visdrošākais veids iepazīsti cilvēku - klausies kā viņš runā. Klausīsimies.

/Skolēni iznāk pa vienam un saka frāzes/

    Es priecājos jūs sveikt, Igor Sergejevič.

Mans dziļākais paklanīšanās, Pjotr ​​Deņisovič!

Man ir tas gods ņemt atvaļinājumu.

2. - Laba veselība.

    Nespiediet! Vai jūs neredzat, kas šeit stāv - vai pakausī ir acis?

    - Lenka! Sveiki!

Sveiki! Kā tev iet?

Viss ir kārtībā! Un tu?

Arī nekas. Nu viss!

Čau!

/ Skolēnu atbildes/

Skolotājas komentārs:

Vecākās paaudzes cilvēki savā lietojumā saglabā vārdus "esiet tik laipni", "neatsakieties no laipnības" utt.

Vidējās paaudzes runas īpašības ir viselastīgākās. Šīs paaudzes cilvēki ir saikne starp jauniešiem un veciem cilvēkiem. Bet viņu runa (kā nupat redzējām) ir atkarīga no kultūras un izglītības pakāpes.

Jauniešu runa viņu vidē ir nepiespiesta un mierīga. Viņi pat var pateikt "tu" svešiniekiem, bet vienādi pēc vecuma un amata.

Bet neatkarīgi no vecuma un ar ko jūs sazināties, jūsu runai vienmēr jābūt diezgan kulturālai.

5." Izteiksim viens otram komplimentus"

(Skan B. Okudžavas dziesma)

Skolotājs:

Atveram mūsu žurnāla nākamo lapu. Pastāsti man, ko mēs saucam par komplimentu, kā jūs saprotat šo vārdu?

/Skolēnu atbildes/

Vārdnīcas Kompliments ir laipns, patīkams vārds vai glaimojošs pārskats. Ierakstīsim šo vārdu kladē, pievēršot uzmanību neuzsvērtajiem patskaņiem /rakstīšana uz tāfeles un kladēs/.

Krievu valodā ir daudz līdzekļu, kā izteikt piekrišanu un komplimentus. Un tie visi ir adresēti sarunu biedram, tam, ar kuru jūs sazināties. Tie ir komplimenti par izskats, vecuma noniecināšana, iekšējo īpašību apstiprināšana utt.

Es ierosinu konkursu par labāko komplimentu.

/Sacensības, sacensību rezultāti, balvas/

Skolotājs:

Kompliments ir apstiprinājums mūsu izskatam, prātam, rīcībai, darbam. Un apstiprinājums nāk no labuma saknes,” tāpat kā laipnība, labvēlība un tikums. Labu var izdarīt ar vārdu, kaut ko apstiprinot cilvēkā. Tāpēc izteiksim viens otram komplimentus! Mūsu rīcībā ir visa runas etiķetes bagātība!

5. Trešā lapa. "Laips sveiciens, ir laipna atbilde." .

Skolotājs:

Jums vienmēr jāatceras labas runas īpašības: neatkarīgi no tā, vai jūs sniedzat ziņojumu stundā, vienkārši runājat draugu kompānijā vai tieši sazināties ar sarunu biedru. Apskatīsim vairākas šādas tiešas komunikācijas situācijas.

/Studenti grāmatnīcā iestudē dialogus starp pārdevēju un pircēju/.

    Pieklājīgs pārdevējs un pircējs.

    Nepieklājīgs pārdevējs un pieklājīgs pircējs.

    Pieklājīgs pārdevējs un nepieklājīgs pircējs.

Skolotājs. Es domāju, ka jums nav problēmu noteikt pareizo un nepareizo uzvedību rakstzīmes/ierosināto situāciju apspriešana/.

Tagad nosauksim un pierakstīsim “pieklājīgus” vārdus, kas mīkstina runu un palīdz paust draudzīgu attieksmi pret sarunu biedru.

/Skolēni nosauc šos vārdus. Rakstiet uz tāfeles un piezīmju grāmatiņās. Pievērsiet uzmanību pareizrakstībai/.

Skolotājs:

Līdzās pieklājīgiem vārdiem pastāv arī komunikācijas noteikumi. Klausieties tos un mēģiniet tos atcerēties.

Iepriekš sagatavoti studenti nosauc komunikācijas noteikumus:

    Centieties saziņu ar jums padarīt cilvēkam noderīgu un patīkamu.

    Saziņā vienmēr esiet pieklājīgs, draudzīgs un draudzīgs.

    Iemācieties uzmanīgi klausīties viens otrā.

    Atcerieties: ir nepieklājīgi runāt pārāk daudz par sevi, pārtraucot sarunu biedru.

    Runājiet un rakstiet par lietām, kas varētu interesēt personu, ar kuru sazināties. Apsveriet viņa vecumu un raksturu.

    Iemācieties sajust sarunu biedra noskaņojumu. Neskopojies ar smaidu un labiem vārdiem.

Skolotājs:

Un tagad jūs, katrs ar savu galda kaimiņu, veidojat dialogus, ievērojot komunikācijas noteikumus un pieklājīgus vārdus. Tēma var būt jebkas:

/tiek lasīti un analizēti vairāki dialogi/

Skolotājs:

Mēs atkal esam pārliecinājušies, cik svarīgi, lai katrs cilvēks piederētu runas kultūra, kas ir līmeņa liecinieks vispārējā kultūra. Nav brīnums, ka sakāmvārds saka: "Tevi vērtē pēc runas."

6.Žurnāla pēdējā lappuse ir “radoša”.

Skolotājs:

- Šajā mūsu žurnāla lapā mēs runāsim par rakstisko komunikācijas formu. Cilvēks, rakstot, rīkojas dažādi. Dažiem vēstules rakstīšana ir smags darbs. Galu galā rakstīt nav tas pats, kas runāt. Jāprot uzlikt savas domas uz papīra, kā arī jāpārvalda pareizrakstība – pareizrakstība un pieturzīmes.

Pastāv sarakstes pamatnoteikumi: pieklājīgs vēstules tonis, uzmanība adresātam un viņa jautājumiem, spēja maz un īsi rakstīt par sevi, arvien vairāk par citiem, rakstīt par interesanti fakti un notikumi. Rakstot vēstuli, īpaši svarīgi ir neradīt cilvēkam liekas raizes un neizraisīt aizvainojumu.

Un tagad uzdevums – pamēģini uzrakstīt īsu vēstuli draugam vai paziņam. Caur vēstuli ļaujiet viņam sajust savu noskaņojumu, attieksmi pret šo cilvēku. Mazliet humora arī nenāk par ļaunu.

/Izpildi uzdevumu. Daži darbi tiek lasīti un apspriesti.

Skolotājs:

Mūsu žurnāla pēdējā lapa ir aizvērta. Un ir labi, ja padomājat: vai bērni vienmēr pareizi sazinās ar vecākiem, bet pusaudži ar pieaugušajiem? Vai transporta pasažieriem vai rindā stāvošajiem vienmēr viss ir labi šajā ziņā? Kā ir ar mūsu sarunām ar mīļajiem un draugiem?

Un es gribētu pateikt vēl vienu lietu, kas tiek īpaši novērtēta komunikācijā. Tas ir smaids. Jums nav nepieciešams smaids sev. Smaids ir domāts citiem cilvēkiem. Tāpēc pasmaidīsim viens otram, lai mēs ar jums justos labi, viegli un priecīgi!

/Nodarbība beidzas ar B. Okudžavas dziesmu/.