Izvēlne
Par brīvu
mājas  /  Iekšējā apdare/ Nodarbību piezīmes “Komunikācijas” jomā vidējā grupā. Tēma: Mēbeles

Nodarbības piezīmes “Komunikācijas” jomā vidējā grupā. Tēma: Mēbeles

Visaptverošais – tematiskais plāns izglītojošas aktivitātes saskaņā ar Yugra Springboard programmu

Vidējās grupas bērniem (4-5 g.v.)
Gorjačeva Angela Vjačeslavovna
Mērķis: Aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu (vārdi, zīmes, darbības). Novērtēt spēju izmantot iegūtās zināšanas dažāda veida aktivitātēs. Identificēt zināšanu jomu, kas prasa precizēšanu, atkārtošanu, zināt sadzīves elektroierīču nosaukumu un mērķi; vienkāršu elektroierīču apstrādes metodes, drošības pasākumi, strādājot ar tām; prast nosaukt ierīču veiktās darbības, runāt par tām, izceļot galvenās iezīmes, grupēt pēc mērķa, pēc lietošanas sarežģītības.
Uzdevumi:
Sistematizēt bērnu zināšanas par sadzīves tehniku, mēbelēm, mājām.
Veidojiet idejas par objektiem mājsaimniecības ierīces, plaši izmanto mājās un bērnudārzā (putekļsūcējs, gaļas maļamā mašīna, veļas mašīna utt.); par to izmantošanas nozīmi, lai paātrinātu rezultātu radīšanu, uzlabotu tā kvalitāti un atvieglotu cilvēku darbu.
Izkopt rūpīgu apiešanos mājsaimniecības ierīces, mēbeles, attīstīt iegaumēšanas prasmes, izmantojot simbolus.
Attīstīt izziņas darbību, domāšanu, iztēli, komunikācijas prasmes.
Izkopt zinātkāri un emocionālu atsaucību.
Attīstīt vēlmi komunicēt ar vienaudžiem spēļu aktivitāšu laikā.
Veicināt bērnu kolektīva saliedētību.
Uzlabojiet komunikācijas prasmes (spēju uzklausīt draugu, izrādīt laipnību pret citu bērnu spriedumiem).
Attīstiet pārliecību par sevi un savām spējām.
Aktīvā vārdnīca
Lietvārdi: elektroierīces, telefons, radio, videomagnetofons, elektriskā plīts, mikroviļņu krāsns, TV, magnetofons, putekļu sūcējs, lustra, galda lampa, dators, sildītājs, ledusskapis, mikseris, gludeklis, dārzeņu griezējs, elektriskā gaļas maļamā mašīna, veļas mašīna, kafijas dzirnaviņas, elektriskā plīts, fēns, ventilators, saldētava, aprīkojums, vads, kontaktligzda, kontaktdakša, elektrība, spēkstacija, grīda, ieeja , balkons, baļķis, logs, rāmis, logs, kāpnes, margas, durvis, zvans, jumts, skurstenis, antena, bēniņi, pagrabs, pakāpieni, pils, slieksnis, apdare, zemnīca, būda; ķieģeļi, bloki, baļķi, dēļi, smiltis, cements, stikls, Dekorēšanas materiāli(linolejs, tapetes, krāsas), virtuve, guļamistaba, viesistaba, gaitenis, bērnistaba, vannas istaba, tualete, krēsls, galds, gulta, dīvāns, skapis, skapis, siena (mēbeles), krēsls, krēsls, komplekts, nūja, ģērbtuve galds, sols, sēdeklis, atzveltne, kājas, roku balsti, durvis, polsterējums, rokturis, āķis, stiprinājums, izlietne, žāvētājs, pakaramais, paklājs, paklājs, aizkari, lustra.
Īpašības vārdi: uzticams, ērts, jauns-vecs, plats-šaurs, augsts-zems, biezs-plāns, noderīgs, liels-mazs, krunkains-gludināts, tīrs-netīrs, neapstrādāts, karsti-auksts, bīstams, ieslēgšanas, krāsains , melnbalts, spēcīgs, dzirkstošs, auksts, stikls, grīda, galda virsma, siena, augsta, spīdīga, divkameru, karsta, mazgāšana, mazgāšana, elektriskā, sadzīves, mikroviļņu krāsns, elektriskā, bīstams, kristāls, zems, silts.
Darbības vārdi: karbonāde (gaļu), saldē, uzglabā, savāc (putekļus), gludina, samaļ (kafiju), mazgā, skalo, izspiež, šuj, staigā (pulksteņi), salabo, salabo, lauza, nopirka, ieslēdza, izslēdza, lieto , vārās, zvana, sasilda.
Mūsu vēlmes attiecībā uz katru bērnu:
Katra bērna personības attīstība.
Pašreizējais novērojums:
Bērnu novērošana patstāvīgās aktivitātēs, bērnu prasme organizēt spēles atbilstoši savām interesēm.
Izglītības pasākumu plāns vidējā grupa Nr.2 “Zelta zivtiņa”
no “05” līdz “09” 2018. gada februārim
NEDĒĻAS TĒMA: “Mājas. Mēbeles. Elektroierīces"
Noslēguma pasākums: darbu izstāde par tēmu.
Aktivitāšu centri Nedēļas dienas
Pirmdiena Otrdiena Trešdiena Ceturtdiena Piektdiena
Rīta pulcēšanās Sveiciens
"Mēs esam pārāk slinki, lai sveiktu."
Sveiki visiem!" un "Labdien!";
Ja visi smaida -
Labrīt sāksies.
Runa
Ziņu apmaiņa
Runājiet ar bērniem par to, ko viņi darīja vakar, kādi ir viņu plāni šodienai?
D/ un “Tu” un “Tu”.
Vingrinājumi košļa-artikulācijas muskuļiem.
Iekļauts maisītājs. Apakšžokļa apļveida kustības. (Izmantojiet zodu, lai uzzīmētu burtu “o” ar atvērtu zodu un aizvērta mute.) Pagrieziet gaļasmašīnas rokturi. Atveriet muti pēc iespējas biežāk, kad izrunājat zilbi ar izmaiņām uzsvarā: "Būtu, būtu, būtu, būtu, būtu."
Saruna “Mēbeles mūsu mājās”.
Mērķis: paplašināt un sistematizēt bērnu idejas par mēbelēm un to mērķi. Iemācieties atšķirt un nosaukt mēbeļu daļas. Labojiet vispārējo jēdzienu "mēbeles".
Sveicieni
Runa
Ziņu apmaiņa

Runas elpošanas un balss attīstība. Elektrisko mašīnu darbības skaņas: putekļsūcējs, ledusskapis, veļas mašīna. “J-j-j-j-j-j”, “Dz-z-z-z-z-z”.
Psihovingrošana. Plastikas pētījumi. Tēlainas pārvērtības. Mērķis: ar kustību, sejas izteiksmēm vai citiem līdzekļiem nodot elektrisko ierīču un sadzīves tehnikas funkcionālo mērķi: ar pārtiku piepildīts un tukšs ledusskapis, strādājošs putekļu sūcējs, vāroša elektriskā tējkanna, ieslēgts televizors, darbojas mikseris utt. .
Saruna “Mana istaba”.
D/i "Kurš var nosaukt visvairāk vārdu?"
Mērķis: meklēt atbilstošo jēdzienu. "Ir mājas."
Cilvēkiem - dzīvojamā ēka,
automašīnām - garāža,
suņiem - audzētava, kabīne,
zirgiem - stallis,
cūkām - cūku kūts,
govīm - kūts,
putniem - putnu māja, ligzda,
vistām - vistu kūts utt.
Sveicieni
Runa
Dalīšanās ar jaunumiem
Runājiet ar bērniem par to, ko viņi darīja vakar, kādi ir viņu plāni šodienai? Ko tu gribētu darīt?
Saruna “Padalies ar savu smaidu”.
Artikulācijas vingrinājumi:
"Mājas tīrīšana". Tava mute ir kā māja. Izliecies, ka tava mēle ir lupata, un noslauki savu māju.
Saruna “Kā sadraudzēties ar elektrību”.
D/i "Fotogrāfs".
Mērķis: stimulēt vizuālo atmiņu, precizēt sadzīves tehnikas nosaukumus.
Sveicieni
Runa
Apmaiņas ziņas Runājiet ar bērniem par to, ko viņi darīja vakar, kādi ir viņu plāni šodienai? Ko tu gribētu darīt?
Didaktiskais vingrinājums" Ierīces un mēbeles."
Mērķis: attīstīties loģiskā domāšana, runa, atmiņa; attīstīt uzmanīgu attieksmi pret kopīgām aktivitātēm ar pieaugušajiem.
Skolotāja piedāvā bērniem attēlus, kuros attēlotas mēbeles un sadzīves tehnika. Viņš lūdz bildes sakārtot divās grupās, paskaidrot, kāpēc tās saliktas tā, nosaukt katru priekšmetu, pastāstīt par tās mērķi un relatīvo atrašanās vietu dzīvoklī.
Sveicieni
Runa
Ziņu apmaiņa
Runājiet ar bērniem par to, ko viņi vakar darīja
kādi ir Tavi šodienas plāni? Ko tu gribētu darīt?
Vingrinājumi vaigiem un lūpām. Darba putekļu sūcējs. Pagrieziet lūpas ar probosci uz augšu, pa kreisi, uz leju, pa labi.
Fotogrāfs skatās objektīvā. Paceliet kreiso un labo vaigu pēc kārtas, vienlaikus šķielējot acis.
Saruna "Kur pazūd dusmas?"
Spēle-izklaide "Es tev neteikšu, bet es tev parādīšu."
Mērķis: attīstīt uzmanību, pantomīmas izteiksmīgumu, iztēli, verbālo vārdu krājumu; sagādā prieku no spēles.
Didaktiskā spēle “Nosauc, kuru...” (relatīvo īpašības vārdu veidošana).
Mākslas centrs (Stāstu modelēšana).
"Divi mantkārīgi lācīši."
(Priekšmeta pieteikums). "Brīnumsūcējs". (Priekšmeta pieteikums ar dizaina elementiem). " Garšīgs siers mazuļiem." Mērķis: rosināt interesi izspēlēt pasaku situāciju par siera sadalīšanu daļās. Māciet bērniem papīra apli sadalīt uz pusēm - salieciet un sagrieziet pa locījuma līniju, pārlociet katru pusloku uz pusēm un salīmējiet kopā, lai izveidotu siera gabaliņus (ceturtdaļas). Parādiet paņēmienus siera dekorēšanai ar caurumiem: līmēšana vai apļu un ovālu zīmēšana. Veidojiet priekšstatu par veselumu un tā daļām, izmantojot siera piemēru (aplis-vesels, pusītes-daļas, ceturtdaļas-pusītes un aplis kopumā). (Priekšmeta pieteikums). "Brīnumsūcējs". (Stāstu modelēšana).
"Divi mantkārīgi lācīši."
Mērķis: iemācīt bērniem veidot lāču mazuļus konstruktīvā veidā(pāros). Sinhronizējiet abu roku kustības.
Literatūras centrs
Iemācieties komponēt īss stāsts kopā ar skolotāju attīstīt dialogisku runu. Mācīties saprast mīklu nozīmi, pareizi nosaukt priekšmetu īpašības, iemācīties izmantot sarežģītus un vienkāršus izplatītus teikumus atbildēs uz skolotāja jautājumiem.
Iemācieties identificēt un skaidri izrunāt skaņu “ch” vārdos un frāzēs, atlasiet vārdus, kas atbilst noteiktai skaņai.
Lasot pasaku "Divi mantkārīgi lāči".
Bumbu spēle: "Nosauciet elektriskās ierīces."
Izveidojiet aprakstošu stāstu par kāda veida mēbelēm pēc jūsu izvēles.
Lasot pasaku "Divi mantkārīgi lāči".
Mērķis: turpināt iepazīstināt bērnus ar mākslas darbi, iemācīties novērtēt varoņu rīcību, paust savu attieksmi pret viņiem. Aprakstoša stāsta sastādīšana pēc diagrammas par tēmu “Sadzīves tehnika”, “Mēbeles”.
Matemātikas centrs
Noskaidrojiet izpratni par vārdiem "biezs" un "plāns", nostipriniet salīdzinājumu pēc biezuma.
Nostiprināt skaitīšanas prasmes, spēju noteikt un nosaukt objektu īpašības, salīdzināt objektus pēc garuma.
Trenē garīgo operāciju analīzi, salīdzināšanu un analoģiju, attīsta uzmanību, atmiņu, runu, loģisko domāšanu, iztēli, radošumu.
Salīdzinājums pēc biezuma.
Daudzskaitļa lietvārdu un īpašības vārdu veidošana nominatīvā un ģenitīvā “Mēs skaitām”.
Viena istaba - divas istabas - piecas istabas,
viena liela istaba - divas lielas telpas- piecas lielas istabas,
viena māja - divas mājas - piecas mājas, viena daudzstāvu ēka- divi daudzstāvu ēkas- piecas daudzstāvu ēkas,
viens logs - divi logi - pieci logi utt. Salīdzinājums pēc biezuma.
D/i “Biezs - plāns”, “Mēs skaitām”. Salīdzinājums pēc biezuma.
D/i "Saskaitiet mēbeles."
Vingrinājums "Aplis".
Salīdzinājums pēc biezuma.
D/i "Kā tas izskatās?" ( ģeometriskas figūras). D/i “Biezs - plāns”, “Mēs skaitām”. Salīdzinājums pēc biezuma.
D\i "Saskaitiet mēbeles."
Centrs lomu spēles"Elektrotehnikas veikals."

"Mēbeļu veikals".

Mērķis: attīstīt interesi par spēli. Pozitīvu attiecību veidošana starp bērniem.
"Elektrotehnikas veikals."
Mērķis: attīstīt interesi par spēli. Pozitīvu attiecību veidošana starp bērniem.
"Mēbeļu veikals".
Mērķis: attīstīt interesi par spēli. Pozitīvu attiecību veidošana starp bērniem.
Eksperimentu centrs "Mājasdarbs".


Pienākums dabas nostūrī.
Mērķis: attīstīt spēju uzturēt kārtību stūrī un veikt atbilstošas ​​darba darbības. Veicināt atbildību un neatkarību.
Eksperimenti ar vilnas audums un ķemme.

"Mājas darbi"
Mērķis: audzināt atbildību un neatkarību.
Lai nostiprinātu bērnos izpratni par mājas darbiem (darbu sev un savai ģimenei), iepazīstiniet viņus ar dažiem priekšmetiem, kas palīdz mājsaimniecības darbos, un aiciniet bērnus pēc iespējas vairāk palīdzēt mājās.
Eksperimenti ar vilnas audumu un ķemmi.
Ierīvējiet plastmasas nūju ar vilnas audumu. Izķemmējiet matus un ienesiet ķemmi uz konfeti.
Būvniecības centra spēles ar celtniecības materiāls.

"Mēs būvējam pili."
Mērķis: attīstīt iztēli, konstruktīvās prasmes, runu; attīstīt radošumu, spēju sarunāties grupu spēlēs un izspēlēt pasaku ainas ap ēku, izmantojot rotaļlietas. "Uzcelsim māju lellei."
Mērķis: attīstīt konstruktīvās prasmes, kustību precizitāti, orientāciju telpā, tēlaino domāšanu; veidot precizitāti un mērķtiecību. "Mēs būvējam pili."
Mērķis: attīstīt iztēli, konstruktīvās prasmes, runu; attīstīt radošumu, spēju sarunāties kolektīvās spēlēs, izspēlēt pasaku ainas ap ēku, izmantojot rotaļlietas.

Mērķis: Attīstīt spēju iecerēt ēkas un tās realizēt, attīstīt interesi izrādīt neatkarību, iemācīties spēlēties ar ēku.
Ēdienu gatavošanas centrs “Iepazīstinām bērnus ar beztaras cietvielu tilpuma mērīšanu, izmantojot parasto mērījumu”.

Mērķis: iemācīties izmērīt beztaras vielu tilpumu, izmantojot parasto mērvienību; veidot idejas par vispārīgi veidi mērījumi.
"Iepazīstinām bērnus ar beztaras cietvielu tilpuma mērīšanu, izmantojot parasto mērījumu."
Mērķis: iemācīties izmērīt beztaras vielu tilpumu, izmantojot parasto mērvienību; veidot idejas par vispārīgām mērīšanas metodēm.
"Iepazīstinām bērnus ar beztaras cietvielu tilpuma mērīšanu, izmantojot parasto mērījumu."
Mērķis: iemācīties izmērīt beztaras vielu tilpumu, izmantojot parasto mērvienību; veidot idejas par vispārīgām mērīšanas metodēm. "Iepazīstinām bērnus ar beztaras cietvielu tilpuma mērīšanu, izmantojot parasto mērījumu."
Mērķis: iemācīties izmērīt beztaras vielu tilpumu, izmantojot parasto mērvienību; veidot idejas par vispārīgām mērīšanas metodēm.
Atvērta teritorija Vērojot suni.
Mērķis: nostiprināt zināšanas par suni, tā raksturīgās iezīmes, pielāgošanās videi.
Es kalpoju savam saimniekam -
Kunga māja ir sargs.
Rūku un skaļi reju
Un es dzenu prom svešiniekus.
Kāpēc suns ir mājdzīvnieks? Kā izskatās suns? Ko tas ēd? Kā sauc suņu mazuļus? Kā suņi dod labumu cilvēkiem? Kā suņi gatavojas ziemai?
Līdz ziemai suņiem mainās kažoks. Vasara izklīst, un dzīvnieki pārklājas ar biezāku un tumšāku kažoku.
Darba aktivitāte
Izslaucīt verandu. Āra spēles
"Draudzīgi pāri", "Atsevišķi - nekrītiet."
Mērķis: iemācīt ejot saglabāt kustību vieglumu un labu stāju.
Individuālais darbs
Kustību attīstība.
Mērķis: nostiprināt labas atgrūšanās un mīkstas piezemēšanās prasmes lēcienu laikā. Sētnieka darba uzraudzība.
Mērķi: turpināt uzraudzīt sētnieka darbu; attīstīt vēlmi pēc kārtības un tīrības; ieaudzināt mīlestību pret dabu, taupīgu un gādīgu attieksmi pret apkārtējo vidi.
Ko sētnieks dara bērnudārza vietā ziemā?
Kādi instrumenti ir nepieciešami sētniekam šajā gadalaikā?
Kā ielu tīrītājs var palīdzēt kokiem ziemā?
Darba aktivitāte
Sniega savākšana, lai izveidotu slidkalniņu un sniega ēkas.
Mērķis: iemācīties strādāt kopā, kopīgiem spēkiem sasniedzot uzdevumu.
Spēle brīvā dabā
— Divas salnas.
Mērķis: skaidri iemācīt, izrunāt spēles tekstu, ievērot spēles noteikumus.
Skatoties uz sniegputeni.
Mērķi: veidot priekšstatu par sniega īpašībām; nostiprināt zināšanas par sezonālo parādību – sniegputeni.
Pievērsiet uzmanību krītošajam sniegam. Izstiepiet dūraino roku un noķeriet dažas sniegpārslas. Apsveriet to lielumu, atrodiet tos pašus. Sniegpārslas izskatās kā baltas zvaigznes. Jūs varat tos noķert un pārbaudīt, bet jūs nevarat elpot uz tiem. Dažkārt auksts vējš salauž baltās zvaigznes, pārvēršot tās smalkos sniega putekļos. Sniegpārslas veidojas mākoņos no maziem ledus kristāliņiem. Aukstumā sniegs čīkst zem kājām. Tie ir sniegpārslu lūstošie stari. Sniegs ir daudz sniegpārslu.
Darba aktivitāte
Sniega zonas attīrīšana.
Mērķis: iemācīt savākt sniegu noteiktā vietā.
Spēle brīvā dabā
"Kurš labāk lēks?"
Mērķis: turpināt mācīt korelāciju pašu darbības ar spēles dalībnieku darbībām; stiprināt spēju lēkt.
Vēja vērošana.
Mērķis: turpināt uzraudzīt vēju; iemācīties noteikt vēja virzienu.
Novērošanas gaita
Paskaties uz koku galotnēm. Uz kuru pusi viņi sliecas? No kurienes pūš vējš?
Darba aktivitāte
Sniega šķūrēšana no celiņiem.
Mērķis: iemācīt uzturēt tīrību un kārtību teritorijā.
Darba aktivitāte
Taku tīrīšana no sniega.
Spēle brīvā dabā "Zvirbuļi un kaķis".
Mērķis: iemācīt lēkt maigi, saliekot ceļus; skriet viens otram nepieskaroties, izvairieties no ķērāja; esi uzmanīgs.
Baložu vērošana.
Mērķis: nostiprināt idejas par putnu pasauli (ko putni ēd, kur viņi dzīvo, kā cilvēki par tiem rūpējas).
Kurš bieži lido uz mūsu vietni? Kas viņiem patīk? Vai baloži ir migrējoši vai ziemojoši putni?
Darba aktivitāte
Slaidu izgatavošana lellēm.
Mērķis: iemācīt strādāt kopā, saņemt prieku no paveiktā darba un tā rezultāta.
Spēle brīvā dabā
"Mēs esam smieklīgi puiši."
Mērķi: mācīt uzmanīgi, klausīties skolotāja pavēli; attīstīt uzmanību, uzraudzīt pareizu uzdevumu izpildi.
Patstāvīgais darbs Matemātika
Mērķis: Nostiprināt izpratni par vārdiem “biezs” un “plāns”, salīdzināšanu pēc biezuma, skaitīšanas prasmes, spēju noteikt un nosaukt objektu īpašības, salīdzināt objektus pēc garuma.
Runas attīstība
Mērķis: turpināt iepazīstināt bērnus ar mutvārdu darbiem tautas māksla, iemācīties novērtēt varoņu rīcību, paust savu attieksmi pret viņiem. Bērnu iztēles aktivizēšana, sagatavošana literārajai verbālajai jaunradei.
Izziņa
D/i "Kad tas notiek?"
Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par sezonālajām izmaiņām dabā. FISO
Spēles piem.: iemācīties nomainīt vadītāju pēc signāla; palielināt motorisko aktivitāti, attīstīt dzirdes uzmanību.
ISO
Stiprināt papīra griešanas prasmes un attīstīties smalkās motorikas rokas
Piedāvājiet bērniem krāsojamās lapas un izgrieziet tās pa kontūru.
Attīstības vide Atlase daiļliteratūra, materiāli priekš produktīvu darbību: krāsojamās grāmatas, trafareti, veidnes par tēmu “Mēbeles, elektroierīces”. Mēbeļu zīmēšanas un veidošanas algoritmi, elektroierīces. Grāmatas par šo tēmu patstāvīgai lasīšanai un ilustrāciju skatīšanai. Demonstrācijas attēlu sērija “Mēbeles”, “ Virtuves mēbeles», « Polsterētas mēbeles", "Elektriskās ierīces".
Grāmatu izvēle, ilustrācijas sarunu vadīšanai ar bērniem par šo tēmu, galda un drukātās spēles. Radīt apstākļus patstāvīgai darbībai stūrī mākslinieciskā jaunrade(darbs ar trafaretiem). Spēles ar būvmateriāliem. Izvēle ir skaidra - didaktiskais materiāls, daiļliteratūra. D/spēles, mnemoniskās tabulas, mnemoniskās diagrammas.
Spēles ar būvmateriāliem.
Darbības dažādos bērnu interešu centros.
Vizuālā un didaktiskā materiāla atlase, daiļliteratūra. Dažādu sadzīves elektroierīču apskate, iepazīšanās ar materiāliem, no kuriem tās izgatavotas, un to funkcijām. Darbības dažādos bērnu interešu centros.
Stāstu kartīšu, galda un drukāto spēļu izvēle. Radīt apstākļus neatkarīgai
aktivitātes mākslinieciskās jaunrades stūrītī.
Bērnu iniciētas spēles (radošas, ar noteikumiem).
Zīmējumu izstāde, video materiālu atlase.
Mijiedarbība ar vecākiem Ieteikt vecākiem
kopīgās pastaigas laikā padomājiet ar savu bērnu dzīvojamās ēkas, vēršot uzmanību uz to, ka mājas ir dažādas: vienstāva un daudzstāvu, akmens un koka; rūpīgi apskatiet māju, kurā dzīvo bērns, saskaitiet, cik stāvu tai ir, kurā stāvā viņš dzīvo, atcerieties viņa mājas adresi. Pastāstiet bērniem, kas ceļ mājas, kāpēc nepieciešama māja vai dzīvoklis, kādas telpas ir mājā vai dzīvoklī, to mērķi; Kāda ir atšķirība; ka ir mājas cilvēkiem, mašīnām, dzīvniekiem.
Iesakām vecākiem izvest bērnu “ekskursijā” pa savu dzīvokli, pievēršot uzmanību tam, cik istabās ir, un kopā izstaigāt visu māju, aicinot bērnu nosaukt visas mēbeles. Uzdodiet viņam precizējošus jautājumus:
Kāds viņš ir? Kam tas paredzēts? No kā tas sastāv (sēdeklis, atzveltne, roku balsti, kājas, plaukti, atvilktnes, durvis) un kāpēc šīs daļas ir vajadzīgas? Kas kopīgs krēslam, taburetim un atzveltnes krēslam? Kāda ir atšķirība? Līdzīgi: galds un krēsls, gulta un dīvāns, gulta un krēsls, drēbju skapis. Kādas mēbeles atrodas virtuvē, guļamistabā, viesistabā? Apsveriet kopā mēbeļu attēlus grāmatu attēlos. Mijiedarbība ar vecākiem, uzņemot un atstājot bērnus mājās - individuālas sarunas.
Konsultācijas “Cik bieži slavēt bērnu?”, “Zarnu slimību profilakse”, “Ugunsdrošības noteikumi”.
Ieteikt vecākiem
pievērst bērnu uzmanību elektroierīcēm dzīvoklī; izstrādāt noteikumus drošai rīcībai ar elektroierīcēm; apmeklējiet elektroierīču veikalu.
Konsultācija “Droša vannas istaba”.
Iesakām vecākiem ar bērniem doties ekskursijā uz mēbeļu veikals un apsvērt dažādas mēbeles: dažādi veidi galdi (apaļi, kvadrātveida, ovāli, rakstāmgaldi, virtuves, ēdamistabas, kafijas); skapji (grāmatu skapis, skapis, skapis); lieli un mazi krēsli, taburetes. Lūdziet bērnam atbildēt uz jautājumiem: kam paredzētas mēbeles (krēsls, galds, dīvāns, gulta, skapis); kam paredzēts rakstāmgalds vai pusdienu galds? ko viņi dara pie galda; kādas mēbeles nepieciešamas virtuvei, guļamistabai; cik kājas ir galdam? no kā ir izgatavots galds?

Marina Gurtsjeva
Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai par tēmu “Mēbeles”

Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai par tēmu« Mēbeles» .

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar objektiem viņu tuvākajā vidē; Ar mēbeles, viņu funkcionāls mērķis.

Uzdevumi:

Precizēt un paplašināt bērnu zināšanas par mēbeles.

Iepazīstiniet bērnus ar daļām mēbeles.

Paplašiniet un aktivizējiet leksikā bērni līdz temats« Mēbeles» .

Vārdnīca:

Mēbeļu darbnīca, montētājs, galdnieks, komplektē, koka.

Aprīkojums:

Priekšmeta attēli ar attēlu mēbeles.

Priekšdarbs :

Ražošanas stāsts mēbeles.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Puiši, lai uzzinātu daudz interesantu lietu mūsu vietnē klasē, jums jābūt ļoti uzmanīgiem. Šodien mēs dosimies uz karaļvalsti mēbeles. Vai vēlaties uzzināt, kā viņi to dara? mēbeles?

Kad aug lieli koki, tos nogriež un visus zarus nogriež. Tādā veidā tiek iegūti baļķi, kas tiek ievietoti kravas automašīnās un nosūtīti uz mēbeļu darbnīca kur viņi ražo detaļas mēbeles. Pickers savāc no viņiem priekšmetus mēbeles Kabīne: gultas, krēsli, galdi, skapji. Gatavs mēbeles tiek pārdotas mēbeļu veikalos.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Krēsls un galds, dīvāns, kumode (mēs saliecam pirkstus, uzskaitot mēbeles) .

Tauta aicina pēc mēbelēm! (parādīt plaukstas).

Mūsu skapis kalpo (izpletiet rokas uz sāniem).

Lai tur liek veļu! (rokas saliektas elkoņos krūšu priekšā).

Kam paredzēta gulta? (rokas izplestas uz sāniem).

Lai var ērti gulēt! (plaukstas salocītas un zem vaiga).

Mēbeles rada komfortu! (griežas ar pustupiem pa kreisi un pa labi).

Un laukos, mājā, šeit! (izpletiet rokas uz sāniem).

Audzinātāja: "Kāda veida galdi un skapji pastāv?".

Pie kāda galda viņi raksta? (Rakstīšana.)

Galds, kur viņi pusdieno? (Ēdināšana.)

Galds ar žurnāliem un avīzēm? (Žurnāls.)

Skapis, kurā glabāt drēbes? (Skapis.)

Skapis, kurā glabājas grāmatas? (Grāmata.)

Audzinātāja: Uzminiet mīkla:

Jūs varat sēdēt uz tā

Kad tevi sauca pie galda ēst.

Audzinātāja: Kas tas ir? (Tas ir krēsls.)

Audzinātāja: Paskatieties, no kurām daļām sastāv krēsls. Krēslam ir kājas. Cik kāju ir krēslam?

Audzinātāja: Krēsls stāv uz kājām. Krēslam ir sēdeklis. Cik sēdvietu ir krēslam?

Audzinātāja: Mēs sēžam uz sēdekļa. Krēslam ir atzveltne. Cik atzveltņu ir krēslam?

Krēsla atzveltne ir nepieciešama, lai atpūstos mugura.

Uzminiet nākamo lieta:

Zem jumta - četras kājas

Un uz jumta - zupa un karotes (Tas ir galds.)

Audzinātāja: Paskaties, no kādām daļām sastāv tabula! Arī galdam ir kājas, tāpat kā krēslam. Cik kāju ir galdam, vai varat to saskaitīt?

Klausieties nākamo mīkla:

Viņš stāv stūrī pie sienas

Ak, viņš izskatās milzīgs

Bet viņš vispār nav sodīts

Mamma tajā glabā lietas. (Tas ir skapis.)

Audzinātāja: Paskaties, no kādām daļām skapis sastāv! Skapim ir sienas, plaukti, durvis un rokturi. Cik sienu ir skapim? (Skatīt kopā).

Bērni. Trīs sienas.

Audzinātāja: Cik durvju?

Bērni. Divas durvis.

Audzinātāja: Klausieties nākamo mīkla:

Naktīs manī ir puiši

Līdz tam viņi saldi aizmigs,

Ka es negribu celties

Kas es par lietu... (gulta)

Audzinātāja: No kādām daļām sastāv gulta? Gultai ir arī kājas un galvgalis. Cik galviņu ir gultai? (divi)

Audzinātāja: Cik kāju? (četri)

Audzinātāja: Kāpēc mums vajadzīga gulta? (gulēt)

Tieši tā, mēs guļam uz gultas, lai tā ir mīksta, lai varētu ērti gulēt.

Apakšējā līnija klases:

Labi, puiši, jūs paveicāt visus uzdevumus.

Puiši, jūs visi šodien strādājāt kopā, pareizi atbildējāt uz visiem jautājumiem, labi!

Publikācijas par šo tēmu:

Fotoreportāža no nodarbības par iepazīšanos ar ārpasauli par tēmu “Mēbeles” Mērķis: veidot bērnos priekšstatus par mēbelēm un to funkcijām.

"Mēbeles". Frontālās logopēdijas nodarbību kopsavilkums vecākajā grupā Tēma “Mēbeles” Korekcijas un izglītības nolūkos. Ideju paplašināšana un konkretizēšana par mēbelēm, to mērķi, detaļām, no kurām tās izgatavotas.

Integrētas nodarbības par runas attīstību un uzbūvi kopsavilkums. Stāsta sastādīšana par leksisko tēmu “Mēbeles” Pašvaldības pirmsskola izglītības iestāde"85. bērnudārzs kombinētais tips"Integrētās nodarbības kopsavilkums par.

Organizēto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par runas attīstību sagatavošanas grupā par leksisko tēmu “Mēbeles” Mērķis: - runas leksisko un gramatisko komponentu pilnveidošana par tēmu “Mēbeles”. Uzdevumi: - vārdnīcas precizēšana, paplašināšana, aktivizēšana.

Apakšgrupas logopēdiskās nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā Tēma: “Mēbeles” Mērķis: apkopot bērnu zināšanas un idejas par mēbelēm. Mērķi: Runa: Precizēt, aktivizēt un vispārināt vārdu krājumu par tēmu “Mēbeles”; .

Leksiskā tēma “Mēbeles”. Nodarbības veids - konsolidācija. Mērķis: nostiprināt bērnu priekšstatus par mēbeļu veidiem, to mērķi un aksesuāriem.

Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par tēmu “Mēbeles”.

Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar tuvākās vides objektiem; ar mēbelēm un to funkcionālo mērķi.

Precizēt un paplašināt bērnu zināšanas par mēbelēm.

Iepazīstiniet bērnus ar mēbeļu daļām.

Paplašiniet un aktivizējiet bērnu vārdu krājumu par tēmu “Mēbeles”.

Mēbeļu veikals, montētājs, galdnieks, komplektē, koka.

Aprīkojums:

Priekšmeta attēli, kuros attēlotas mēbeles.

Priekšdarbi:

Stāsts par mēbeļu ražošanu.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, lai mūsu nodarbībā uzzinātu daudz interesantu lietu, jums jābūt ļoti uzmanīgam. Šodien dosimies uz mēbeļu valstību. Vai vēlaties uzzināt, kā tiek izgatavotas mēbeles?

Kad aug lieli koki, tos nogriež un visus zarus nogriež. Tādējādi tiek iegūti baļķi, kurus ievieto kravas automašīnās un nosūta uz mēbeļu darbnīcu, kur tiek izgatavotas detaļas mēbelēm. Montētāji no tiem saliek mēbeles: gultas, krēslus, galdus, skapjus. Gatavās mēbeles pārdod mēbeļu veikalos.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Krēsls un galds, dīvāns, kumode (mēbeles uzskaitot saliecam pirkstus).

Tauta aicina pēc mēbelēm! (parādīt plaukstas).

Mūsu skapis kalpo, lai (izplesti rokas uz sāniem).

Lai tur liek veļu! (rokas saliektas elkoņos krūšu priekšā).

Kam paredzēta gulta? (rokas izplešas uz sāniem).

Lai var ērti gulēt! (plaukstas salocītas un zem vaiga).

Mēbeles rada komfortu! (griežas ar pustupiem pa labi un pa kreisi).

Un laukos, mājā, šeit! (izpletiet rokas uz sāniem).

Pedagogs: "Kāda veida galdi un skapji pastāv?"

Pie kāda galda viņi raksta? (Rakstīšana.)

Galds, kur viņi pusdieno? (Ēdināšana.)

Galds ar žurnāliem un avīzēm? (Žurnāls.)

Skapis, kurā glabāt drēbes? (Skapis.)

Skapis, kurā glabājas grāmatas? (Grāmata.)

Pedagogs: Uzmini mīklu:

Jūs varat sēdēt uz tā

Kad tevi sauca pie galda ēst.

Pedagogs: Kas tas ir? (Tas ir krēsls.)

Pedagogs: Paskatieties, no kurām daļām sastāv krēsls. Krēslam ir kājas. Cik kāju ir krēslam?

Pedagogs: Krēsls stāv uz kājām. Krēslam ir sēdeklis. Cik sēdvietu ir krēslam?

Pedagogs: Mēs sēžam uz sēdekļa. Krēslam ir atzveltne. Cik atzveltņu ir krēslam?

Krēsla atzveltne ir nepieciešama, lai atpūstos mugura.

Uzminiet šādu vienumu:

Zem jumta - četras kājas

Un uz jumta ir zupa un karotes (Tas ir galds.)

Pedagogs: Paskaties, no kādām daļām sastāv tabula! Arī galdam ir kājas, tāpat kā krēslam. Cik kāju ir galdam, vai varat to saskaitīt?

Klausieties šādu mīklu:

Viņš stāv stūrī pie sienas

Ak, viņš izskatās milzīgs

Bet viņš vispār nav sodīts

Mamma tajā glabā lietas. (Tas ir skapis.)

Pedagogs: Paskaties, no kādām daļām sastāv skapis! Skapim ir sienas, plaukti, durvis un rokturi. Cik sienu ir skapim? (Skatīt kopā).

Bērni. Trīs sienas.

Pedagogs: Cik durvju?

Bērni. Divas durvis.

Pedagogs: Klausieties šo mīklu:

Naktīs manī ir puiši

Līdz tam viņi saldi aizmigs,

Ka es negribu celties

Kas es par lietu... (gulta)

Pedagogs: No kādām daļām sastāv gulta? Gultai ir arī kājas un galvgalis. Cik galviņu ir gultai? (divi)

Pedagogs: Cik kāju? (četri)

Pedagogs: Kāpēc mums vajadzīga gulta? (gulēt)

Tieši tā, mēs guļam uz gultas, lai tā ir mīksta, lai varētu ērti gulēt.

Nodarbības kopsavilkums:

Labi, puiši, jūs paveicāt visus uzdevumus.

Puiši, jūs visi šodien strādājāt kopā, pareizi atbildējāt uz visiem jautājumiem, labi!

Puiši, lai uzzinātu mūsu nodarbības tēmu, jums jāatrisina mīklas. Tu esi gatavs?

1. Rītausmā un krēslā

Saldi gulēt uz...

3. Jūs varat sēdēt uz tā,

Ja jums ir apnicis stāvēt un ja

Pēkšņi viņi sauca pie galda ēst,

Jūs tajā nenoslīksiet kā krēslā,

Nemaz neslinkojiet:

Vienmērīga un pareiza nosēšanās

Saglabā savu stāju.

4. Zem jumta ir četras kājas,

Un uz jumta ir zupa un karotes.

5. Šeit ir pakaramie un plaukti,

It kā mājā būtu stāvi.

Bikses, blūzes, T-krekli -

Viss ir kārtībā.

Labi darīti puiši! Jūs visu uzminējāt pareizi!

Kā visus šos objektus var nosaukt vienā vārdā?

Gudras meitenes. Kā jūs jau saprotat, šodien mēs runāsim par mēbelēm.

Puiši, uz jūsu galdiem ir izgriezti attēli, savāciet tos un uzminiet, kas tur ir parādīts. D/i “Savākt attēlu”

Tagad spēlēsim spēli "Kas trūkst?" Uz tāfeles ir piekārti mēbeļu attēli, apskatiet tos uzmanīgi. Vai esi apsvēris?

Tagad aizveriet acis, un es noņemšu attēlu. Atverot acis, jums jāuzmin, kura attēla trūkst.

Mūsu nākamā spēle saucas "Viens - daudzi". Es parādu jums attēlu, kurā ir viens objekts, un jums ir jānosauc objekts daudzskaitlī.

Apbrīnojami. Kāds tu esi lielisks puisis.

Tagad paskaties rotaļlietu mēbeles un nosauksim mēbeļu sastāvdaļas.

Pie skapja...

Pie dīvāna...

utt.

Ja krēsls ir izgatavots no koka, kāds tas ir?

Ja krēsls ir izgatavots no plastmasas, kāds tas ir?

Ja krēsls ir izgatavots no ādas, kāds tas ir?

Ja gulta ir no metāla, kāda tā ir?

Fiziskās audzināšanas minūte:

Mēs, puiši, esam meistari. Vakar salauzām krēslu

Viņi klauvēja ar āmuru, klauvēja, ilgi kala naglas,

Sanāca kaut kā greizs, smuki nozāģējām.

Viņi to ilgu laiku tīrīja ar smilšpapīru, pārklāja ar izturīgu laku,

Virspuse bija dekorēta ar rakstu. Meistarus aicināja paskatīties.

Puiši, kur viņi ražo mēbeles?

Kā sauc rūpnīcu, kurā ražo mēbeles?

Labi padarīts. Puiši, pēc mēbeļu izgatavošanas tās tiek nosūtītas uz veikalu. Kā sauc veikalu, kas pārdod mēbeles?

Iedomāsimies, ka esam ieradušies mēbeļu veikalā un vēlamies iegādāties mēbeles savam dzīvoklim. Bet mēs nevaram izvēlēties, kas ir labāks, krēsls vai atzveltnes krēsls? Mums ir jāsalīdzina šie divi elementi. Vispirms pastāstiet man, kā viņi ir līdzīgi?

Tagad pastāstiet man, ar ko viņi atšķiras?

Kurā istabā var novietot krēslu?

Kur es varu novietot krēslu?

Pirms doties iepirkties, jums jāizlemj, kādam nolūkam mums ir vajadzīgas mēbeles, un pēc tam izvēlieties.

Nu, tagad parunāsim par mēbelēm, kas atrodas mūsu grupas telpā.

Atcerēsimies aprakstošā stāsta plānu. Vispirms nosaucam objektu. Tad mēs sakām, no kāda materiāla tas ir izgatavots, pēc tam kādā krāsā tas ir, no kādām daļām tas sastāv un kādiem mērķiem šis priekšmets tiek izmantots.

Nu, tagad taisīsim mēbeles kopā. Tikai mēs to liksim no plastilīna. Mēs veidosim galdu un krēslu.

Parādot paraugu un izskaidrojot darba secību.

Krēsla sēdeklim mēs ripināsim bumbu un saplacināsim to. Kājiņām izrullē garenu desu un sadala četrās daļās. Mēs savienosim visas daļas kopā. Neaizmirstiet, ka galds ir augstāks par krēslu. Tāpēc viņa kājas būs augstākas.

Izstādē iekļauti bērnu darbi.

Jūs, puiši, esat lieliski. Mēs izgatavojām šos skaisti galdi un krēsli. Ko jaunu tu šodien uzzināji?

Tiešās izglītības kopsavilkums

aktivitātes

Izglītības joma"Izziņa"

Sadaļa “Holistiska pasaules attēla veidošana”

Tēma: "Mēbeles"

Vidējā grupa bērniem ar īpašām vajadzībām.

Sagatavoja skolotāja:

Loginova Ludmila Vasiļjevna

Siktivkara, 2014

Temats:"Mēbeles".

Izglītības jomu integrācija: OO "Saziņa" sadaļas: "Vārdnīcas veidošana", " Skaņu kultūra runas."

Bērnu aktivitāšu veidi: spēles, komunikatīvā, kognitīvā izpēte, motors.

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar viņu tuvākās vides priekšmetiem: mēbelēm, to funkcionālo mērķi.

Uzdevumi:

NVO "Izziņa": sadaļa "Holistiskā pasaules attēla veidošana"

izglītojošs:

Sniedziet priekšstatu par galvenajām mēbelēm: galds, krēsls, gulta, skapis, dīvāns;

Iepazīstināt bērnus ar mēbeļu daļām: kājām, sēdekli, atzveltni, durvīm, rokturiem, sienām, plauktiem;

Sniedziet priekšstatu par materiālu, no kura izgatavotas mēbeles;

Veidot vispārinošu “mēbeļu” jēdzienu, pamatojoties uz būtisku pazīmju identificēšanu;

Korekcijas un attīstības:

Aktīva vārdu krājuma veidošana par mēbeļu tēmu;

Attīstīt sakarīgu runu.

izglītojošs:

    audzināt gādīgu attieksmi pret objektiem tuvākajā vidē.

OO "Saziņa" sadaļa "Vārdnīcas veidošana":

Pastiprināt tuvākās vides objektu nosaukumu lietošanu runā;

Stiprināt bērnu spēju veidot lietvārdu deminutīvās formas;

Stiprināt bērnu spēju atbildēt uz jautājumiem pilnos teikumos.

Sadaļa “Skaņas runas kultūra”: Nostipriniet pareizu patskaņu un līdzskaņu izrunu.

Priekšdarbi: HRE "Veikals" (spēlēja).

Demonstrācijas materiāls: leļļu mēbeles: galds, krēsls, gulta, skapis, dīvāns; objektu attēli ar mēbeļu attēliem; lelle, Leļļu namiņš(ar atvērtu sienu).

GCD posmi:

    Ievaddaļa: Organizatoriskais moments.

Bērni sēž uz krēsliem puslokā.

Skolotājs. Puiši, šodien uz mūsu nodarbību ieradās lelle Tanya. Viņai ir jauns dzīvoklis, bet mēbeļu vēl nav. Lelle Tanja lūdz palīdzēt viņai izvēlēties nepieciešamās mēbeles. Dosimies līdzi uz “mēbeļu veikalu” un apskatīsim, kas ir mēbeles, kas tās ienāk un kam tās ir vajadzīgas. Vai esat gatavs doties uz “veikalu” un palīdzēt lellei Tanjai?

Bērni. Jā!

Skolotājs. Tad aizveram visas acis un sakām šādus vārdus:

Viens divi trīs,

Esam ieradušies veikalā!

    Galvenā daļa.

Skolotājs. Tā nu mēs nokļuvām mēbeļu veikalā! Apskatīsim, kādas mēbeles mums šeit ir! Uzmini mīklu:

Jūs varat sēdēt uz tā

Kad tevi sauca pie galda ēst.

Skolotājs. Kas tas ir? (ja bērniem ir grūti, skolotājs uzdod saistītus jautājumus un norāda uz atbilstošo objektu).

Bērni.Šis ir krēsls.

Skolotājs. Apskatiet, no kurām daļām sastāv krēsls. Krēslam ir kājas. Cik kāju ir krēslam?

Bērni.(Apsveriet) Četras kājas.

Skolotājs. Krēsls stāv uz kājām. Krēslam ir sēdeklis. Cik sēdvietu ir krēslam?

Bērni. Viens sēdeklis.

Skolotājs. Cilvēki sēž uz sēdekļa. (Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz vārdu “sēdeklis” un “sēdus” saskaņu.) Krēslam ir atzveltne. Cik atzveltņu ir krēslam?

Bērni. Viens atpakaļ.

Skolotājs. Krēsla atzveltne ir nepieciešama, lai atpūstos mugura. (Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz vārdu “atpakaļ” un “atpakaļ” saskaņu).

Skolotājs. Uzminiet šādu vienumu:

Zem jumta - četras kājas

Un uz jumta - zupa un karotes

Skolotājs. Kas tas ir?

Bērni. Tas ir galds.

Skolotājs. Paskaties, no kādām daļām sastāv tabula! Arī galdam ir kājas, tāpat kā krēslam. Cik kāju ir galdam, vai varat to saskaitīt?

Bērni.(Skolotājs norāda ar rādītāju, un bērni skaita) Četras kājas.

Skolotājs. Pa labi! Galds stāv uz kājām. Galdam ir galda virsma. Cik galda virsmu ir galdam?

Bērni. Viens.

Skolotājs. Kam domāts galds, puiši?

Bērni.Ēst pie galda, mācīties, lasīt.

Skolotājs. (Palīdz, ja bērniem ir grūti atbildēt uz jautājumu par mēbeļu mērķi; izlabo kļūdas, nepareizi lietojot prievārdus: “pie galda”).

Skolotājs. Klausieties šādu mīklu:

Viņš stāv stūrī pie sienas

Ak, viņš izskatās milzīgs

Bet viņš vispār nav sodīts

Mamma tajā glabā lietas.

Bērni.Šis ir skapis.

Skolotājs. Apskatiet daļas, kas veido skapi! Skapim ir sienas, plaukti, durvis un rokturi. Cik sienu ir skapim? (Skatīt kopā).

Bērni. Trīs sienas.

Skolotājs. Cik durvis?

Bērni. Divas durvis.

Skolotājs. Kur atrodas skapja rokturi?

Bērni. Uz durvīm. (Skolotājs labo, ja bērni izrunā nepareizi).

Skolotājs. Skapis ir slēgts no visām pusēm: no apakšas un arī no augšas. Kam paredzēts skapis?

Bērni. Tur nolikt drēbes un veļu.

Skolotājs. (Palīdz, ja bērniem ir grūti atbildēt uz jautājumu par mēbeļu mērķi; izlabo kļūdas, nepareizi lietojot prievārdus: “skapī”, “nolikt skapī”). Klausieties šādu mīklu:

Naktīs manī ir puiši

Līdz tam viņi saldi aizmigs,

Ka es negribu celties

Kas es par lietu...(gulta)

Skolotājs. Paskaties, no kādām daļām sastāv gulta! Gultai ir arī kājas un atzveltne. Cik galviņu ir gultai?

Bērni. (Count) Divi.

Skolotājs. Cik kājas?

Bērni.(Count) Četri.

Skolotājs. Kāpēc mums vajadzīga gulta?

Bērni. Gulēt.

Skolotājs. Tieši tā, mēs guļam uz gultas, lai tā ir mīksta, lai varētu ērti gulēt.

Skolotājs. Un kas tas ir?

Esmu ērta, ļoti mīksta,

Jums nav grūti uzminēt -

Mīlēja vecmāmiņas un mazbērni

Sēdi un apgulies

Bērni. Vai tas ir dīvāns?

Skolotājs. Dīvānam, tāpat kā krēslam, ir sēdeklis un atzveltne, tikai tie ir iegareni. Ir arī kājas. Saskaitiet, cik kāju ir dīvānam.

Bērni.(Skatīt) četri.

Skolotājs. Kāpēc mums ir vajadzīgs dīvāns?

Bērni. Dīvāns ir nepieciešams, lai atpūstos, sēdētu vai gulētu pie televizora.

Skolotājs. Tieši tā, dīvāns ir mīksts, tāpat kā gulta, tāpēc šādas mēbeles tiek sauktas par "mīkstajām".

Skolotājs. Visus šos priekšmetus var saukt vienā vārdā - "mēbeles". Mēbeles galvenokārt izgatavotas no koka – koka. Leļļu mēbeles bieži tiek izgatavotas no plastmasas - plastmasas mēbeles. (Skolotājs lūdz atkārtot jaunus vārdus).

Bērni kopā ar skolotāju izvēlas lellei mēbeles, “nopērk” vienu lelles mēbeli un “atgriežas”. bērnudārzs.

Skolotājs. Tagad, lai atgrieztos bērnudārzā, atkal jāaizver acis un jāsaka:

Viens divi trīs,

Mēs ieradāmies bērnudārzā.

Palīdzēsim lellei Tanjai sakārtot viņā mēbeles jauns dzīvoklis. (Bērni kārto mēbeles pa vienam.) ko tu ieliki?

Bērni. Tabula.

Skolotājs. Kur tu liki galdu?

Bērni. Dzīvoklī (un tā tālāk, katrs no bērniem liek viena veida mēbeles un nosauc, kur tās liek).

Skolotājs. Lūk, Taņa, bērni ir sakārtojuši jaunas mēbeles uz savu dzīvokli! Lelle Tanja ir ļoti gandarīta, ka jūs viņai palīdzējāt, un viņa vēlas kopā ar jums spēlēt spēli Mēbeles.

Fiziskā apmācība "Mēbeles"

Viens divi trīs,

viens divi trīs,

(bērni staigā)

Kabinets ir augsts – paskaties!

(paceliet rokas augstu)

Viens divi trīs četri,

Viens divi trīs četri,

(bērni staigā)

Mūsu dzīvoklī ir krēsli.

(pietupieni - atsperes)

Ir galdi, gultas -

(rokas izstieptas sev priekšā, plaukstas uz leju,

noliecies uz priekšu ar izplestām rokām)

Mūsu mēbeles viss ir kārtībā!

(ar rokām izveidojiet lielu apli sev priekšā).

Bērni sēž uz krēsliem puslokā molberta priekšā. Uz molberta skolotājs pēc kārtas izklāj attēlus ar mēbeļu attēliem un lūdz katram bērnam atkārtot vārdu.

Skolotājs. Tagad spēlēsim spēli “Nosauc laipni”! Es saku krēsls, kā ar tevi? (Skolotājs norāda uz attēlu).

Bērni. Augsts krēsls.

Skolotājs. Tabula.

Bērni. Tabula.

Skolotājs. Skapis.

Bērni. Skapītis.

Skolotājs. Gulta.

Bērni. Bērnu gultiņa.

Skolotājs. Dīvāns.

Bērni. Dīvāns.

Skolotājs nodrošina pareizu vārdu izrunu.

    Beigu daļa.

Skolotājs. Ko jaunu tu šodien uzzināji? (Ar kādiem objektiem jūs iepazināties?)

Bērni. Krēsls, gulta, galds, dīvāns, skapis.

Skolotājs. Kā visus šos objektus sauc vienā vārdā?

Bērni. Mēbeles.

Skolotājs. Pa labi. Kam domātas mēbeles?

Bērni. Sēdēšanai nepieciešams krēsls. Galds ir vajadzīgs, lai ēstu, mācītos un lasītu. Dīvāns ir nepieciešams, lai sēdētu vai gulētu un atpūstos. Gultai ir vajadzīga gulta. Drēbju uzglabāšanai ir nepieciešams skapis. (Skolotājs palīdz, ja ir grūtības).

Skolotājs.(Apkopo bērnu zināšanas) Mēbeles nepieciešamas ērtībai un kārtībai. No kā izgatavotas mēbeles? (Palīdz grūtību gadījumā).

Bērni. No koka - koka mēbeles, no plastmasas – plastmasas.

Skolotājs. Vai, jūsuprāt, mēbeles ir jākopj?

Bērni. Jā (mēs nezinām).

Skolotājs. Izrādās, arī mēbeles ir jāpieskata: jāmazgā, jānoslauka. Jūs nevarat to salauzt vai zīmēt uz tā. Rūpīgi un saudzīgi apstrādājot savas mēbeles, tās kalpos ļoti ilgi (ilgu laiku būs kā jaunas).

Lellei Tanjai patika ar tevi spēlēties, viņa pateicas un saka: “Uz redzēšanos!”

Bērni. Uz redzēšanos.

Skolotājs. Ar to nodarbība noslēdzas. Visi paveica labu darbu, labi, puiši!

Atsauces:

    Gromova O.E., Solomatina G.N. Leksikas tēmas par runas attīstību bērniem vecumā no 4 līdz 5 gadiem: Rīku komplekts. – M.: TC Sfera, 2008. – 128 lpp.

    Mironova S. A. Pirmsskolas vecuma bērnu runas attīstība logopēdijas nodarbībās. – M.: Izglītība, 1991. – 208 lpp.

    No dzimšanas līdz skolai. Vispārējās izglītības programma pirmsskolas izglītība/ Red. NĒ. Veraksijs, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva. – M.: Mozaīka – Sintēze, 2013. – 336 lpp.

    Interneta resursi (mēbeļu priekšmetu attēli)